Iwona i Marek Gulińscy

Zieleniec

Niezwykłe miejsce w Polsce, położone jest w malowniczym otoczeniu Gór Orlickich i piękna przyrody. Stanowi część miasta Duszniki-Zdrój, cenionego uzdrowiska krajowego. Zieleniec uchodzi za bardzo dobry ośrodek sportów zimowych, dzięki odpowiedniej infrastrukturze. Rozciąga się na stokach Serlicha (1025 m n.p.m.) i Zielony Garb (1026 m n.p.m ) w Górach Orlickich, zapewniając dogodne warunki do jazdy na nartach, snowboardzie oraz uprawiania innych sportów zimowych. W tym malowniczym miejscu w Kotlinie Kłodzkiej panuje klimat zbliżony do alpejskiego – jedyny taki w Polsce!

Pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu w trakcie urlopu powinni rozważyć rezerwację noclegów w Zieleńcu. Północne stoki to doskonałe tereny narciarskie, gdzie śnieg leży blisko 150 dni. Ta część Duszników Zdroju oferuje 23 wyciągi, w tym 5 krzesełkowych, a dla lubiących nocne jazdy, przygotowanych jest 10 oświetlonych stoków. Każdy, kto wybierze noclegi w tym miejscu i zdecyduje się na wczasy w Kotlinie Kłodzkiej, znajdzie coś dla siebie - od bardzo łagodnych stoków dla początkujących, po trasy zjazdowe dla zaawansowanych narciarzy, a dla snowboarderów SnowPark.

Warto wybrać noclegi w Zieleńcu także latem. Staje się miejscem zarówno aktywnego (kolarstwo górskie), jak i spokojnego wypoczynku na łonie natury w otoczeniu pięknych lasów, wśród górskich potoków, z możliwością zbierania darów natury: grzybów (prawdziwki, rydze, podgrzybki), jagód, orzechów bukowych oraz ziół w bardzo czystym środowisku.Łukasz Ptaś

Zieleniec 117
57-340 Duszniki Zdrój
woj. dolnośląskie

Telefon: (74) 866 94 16
rezerwacja@zielenieclesniczowka.pl
NIP 5512504829